Wiersze dziecięce

Pojęcie książki dla dzieci ma bardzo szeroki zasięg. Obejmuje ono zarówno bajki, baśnie, opowiadania, legendy, jak i literaturę piękną czyli utworu wierszowane. Te z kolei są dla dzieci bardzo przyjemne ponieważ ich treść nie jest zbyt długa, lecz czasem mogą wystąpić problemy ze zrozumienie. Publikowane wiersze dla dzieci są bardzo bogate w rymy, co przyciąga … „Wiersze dziecięce”

Read More

Książka pomaga

Książki dla dzieci wykorzystywane są bardzo często do celów terapeutycznych. Odpowiednio dobrana książka do potrzeb dziecka, czy ucznia ma moc uzdrawiającą, ponieważ ono identyfikuje się z postacią prezentowanej mu książki i w ten sposób szuka wyjścia z trudnej dla siebie sytuacji. Gdy dziecko widzi, że bohater jest w takiej sytuacji jak ono i ten sobie … „Książka pomaga”

Read More

Dziecko, a książka

Książki dla dzieci są bardzo przyjemnymi lekturami, przynajmniej dla nas dorosłych. Z wielu badań wynika, że literatura dziecięca pozytywnie wpływa na psychikę dziecka, pomagając mu stać się prawdziwym pełnowartościowym człowiekiem. Inicjację literacką u dziecka należy rozpoczynać jak najwcześniej, przyzwyczajając naszą pociechę do stałego kontaktu z ksiażką jako jednym ze źródeł wiedzy. Pierwsze książeczki dla dzieci … „Dziecko, a książka”

Read More

Książki dla dzieci

Wszędzie jest tyle różnych książek, skąd mamy wiedzieć które tak naprawdę będą odpowiednie dla naszego dziecka? Zanim książka trafi w ręce pociechy powinniśmy my sami bardzo dobrze się zapoznać z jej treścią. Sprawdzić czy ma ona jakąś wartość edukacyjną czy też relaksacyjną, a co najważniejsze należy zbadać czy w książce są obecne tak zwane paidia. … „Książki dla dzieci”

Read More

Role baśni

Zbiory baśni dla dzieci także są ważnym elementem wpływającym na ich rozwój, ponieważ rozwijają wyobraźnię i są dla nich bardzo wartościowym tworzywem pozwalającym tworzyć indywidualny kręgosłup moralny. W baśniach bohaterowie są zdecydowanie dobrzy lub źli co tworzy mocny kontrast. Jednak dobro zawsze zwyciężą za pomocą jakiejś pozaziemskiej mocy. Ta fantastyka bardzo podoba się dzieciom, pozwala … „Role baśni”

Read More

Bajki na dobranoc

Najczęstszy kontakt dzieci mają z takim gatunkiem literackim jak bajka. Towarzyszy ona im bardzo często już od życia płodowego, kiedy mamusie opowiadają „do brzuszka” różne historyjki. Bajkę znajdującą się w książkach dla dzieci cechuje przede wszystkim, tajemniczość i fantazja. W tym utworze zawsze dzieje się coś niezwykłego, co naprawdę interesuje dziecko, ponieważ w codziennym życiu … „Bajki na dobranoc”

Read More