Polowanie w Dzień Wigilijny

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w roku. To wyjątkowy dzień, który warto spędzać w gronie rodzinnym. Już dziś warto zacząć przygotowania do tego wyjątkowa okazja, aby przygotować się do tego dnia. W tym dniu warto celebrować wiele przesądów. Jednym z nich jest polowanie. W dzień wigilijny powinno się celebrować różnego rodzaju przesądy. … „Polowanie w Dzień Wigilijny”

Read More

Tradycje we Wigilię

W ten jeden, wyjątkowy dzień, warto więc go spędzić w wyjątkowej atmosferze. Ten dzień Wigilii jest bardzo bogaty w zwyczaje a także zabobony. Warto zatem zapoznać się z nimi i wcielić je w życie. Według wierzeń i podań zabobony mają magiczną moc i powinny być przestrzegane. Już dziś warto zapoznać się z bardzo licznymi przesądami, … „Tradycje we Wigilię”

Read More

Kolejne przesądy wigilijne

Boże Narodzenie to jeden z najatrakcyjniejszych świat. Jeśli dzień ten będzie spędzony według tradycji wówczas można spodziewać się, że atmosfera będzie taka sama podczas kolejnego roku. Jeśli dzień ten będzie upływał w miłej i szczęśliwej atmosferze, można spodziewać się, że wywróży to szczęście. Jednym z przesądów, które trzeba przestrzegać jest to, aby do mieszkania pierwszy … „Kolejne przesądy wigilijne”

Read More

Magiczna noc Wigilijna

To właśnie w ten dzień zdarzają się cuda. Warto zatem już dziś przygotować się do niego i cieszyć się tym wyjątkowym dniem. według tradycji to właśnie w tę wyjątkową noc można porozmawiać ze zwierzętami a także zapracować się na nowy wspaniały rok. Jeżeli dzień wigilijny będzie udany wówczas, ma się pewność, że następny rok będzie … „Magiczna noc Wigilijna”

Read More

Zwyczaje Wigilijne – polowanie

To właśnie w dzień Wigilijny powinno się czas spędzić w miłym i radosnym gronie. Ten dzień jest wyjątkowy, dlatego warto spędzić go w miły i naprawdę wyjątkowy sposób. Z tym wyjątkowym dniem wiąże się bardzo wiele przekazów i przesądów, także rytuałów, które są od wieków znane i cenione. Jednym z nich jest polowanie. Powinno się … „Zwyczaje Wigilijne – polowanie”

Read More

Śpiewanie kolęd

Nieodłącznym elementem Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd. To właśnie ta tradycja sprawia, że na ten dzień czeka się z utęsknieniem. Warto już dziś kupić śpiewniki i stworzyć wyjątkową atmosferę w ten dzień. Jedną z atrakcyjniejszych form spędzenia Wigilii jest śpiewanie kolęd a także wróżenie. Jest naprawdę wiele wróżb wigilijnych. Folklor polski jest … „Śpiewanie kolęd”

Read More