Polowanie w Dzień Wigilijny

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w roku. To wyjątkowy dzień, który warto spędzać w gronie rodzinnym. Już dziś warto zacząć przygotowania do tego wyjątkowa okazja, aby przygotować się do tego dnia. W tym dniu warto celebrować wiele przesądów. Jednym z nich jest polowanie. W dzień wigilijny powinno się celebrować różnego rodzaju przesądy. … „Polowanie w Dzień Wigilijny”

Read More

Tradycje we Wigilię

W ten jeden, wyjątkowy dzień, warto więc go spędzić w wyjątkowej atmosferze. Ten dzień Wigilii jest bardzo bogaty w zwyczaje a także zabobony. Warto zatem zapoznać się z nimi i wcielić je w życie. Według wierzeń i podań zabobony mają magiczną moc i powinny być przestrzegane. Już dziś warto zapoznać się z bardzo licznymi przesądami, … „Tradycje we Wigilię”

Read More

Pasterka o północy

Po wieczerzy świątecznej koniecznie trzeba o północy pójść na Pasterkę. Warto wiedzieć, że od 25 grudnia czyli pierwszego dnia świąt, aż do 6 stycznia, czyli święta Trzech Króli, trwa okres zwany dwunastnicą. Przez następnych 12 dni, kolejnych trzeba sobie wróżyć. Można wywróżyć sobie jaka będzie pogoda przez następnych 12 miesięcy. Wróżba każdego dnia wróżby pogodę … „Pasterka o północy”

Read More

O Bożym Narodzeniu

Boże Narodzenia to najwspanialsze święta. Warto je spędzić w miłej i serdecznej atmosferze. Z Bożym Narodzeniem wiążę się wiele przesądów a także zwyczajów, które powinny być celebrowane i przestrzegane. Atmosfera powinna być ciepła, serdeczna a także powinna mieć magiczną moc. Warto wiedzieć, że dzień Bożego Narodzenia będzie wtedy udany jeśli będzie się przestrzegało tradycji oraz … „O Bożym Narodzeniu”

Read More