Najpiękniejsze miasto – Paryż

Paryż jest jednym z najpiękniejszych miast świata. To właśnie tu tłumnie zjeżdżają osoby z całego świata. Można podziwiać najpiękniejsze zabytki a także podziwiać historię tej światowej stolicy kultury. Paryż o każdej porze roku jest tłumnie odwiedzany, przez turystów z całego świata. To właśnie tutaj zlokalizowane są najwspanialsze zabytki a także atrakcje turystyczne. Co roku do Paryża przyjeżdża około 30 milionów turystów z całego świata.

Każdy kto raz odwiedzi Paryż, chętnie tu wraca. Osia Paryża jest Sekwana. Zarówno strona prawobrzeżna – Rive, jak i lewobrzeżna – Rive Gauche, są tak smao atrakcyjne. Piękny kraj Francja, kusi doskonałej jakości jedzeniem, jak i słynie z winnic o bardzo dobrej jakości, pielęgnowane od lat. To wyjątkowa stolica, mnóstwo tu zabytków, parków, a także restauracji oraz kafejek.

Warto odwiedzić największe na świecie muzeum – Luwr, który posiada niezliczoną ilość zabytków, dzieł sztuki a ekspozycje są stale zmieniane. Zabytkowe budowle to wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Bazylika Sacré Coeur, Łuk Triumfalny w Paryżu, budynki Sorbony, Panteon czy Sainte-Chapelle Opera Garnier. Paryż ma nietypowy układ koncentryczny wraz z bulwarami, które rozchodzą się gwiaździście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *