Metropolia Tokio

Metropolia Tokio to jedna z atrakcyjniejszych metropolii na świecie. Położona jest w regionie Kanto, na japońskiej równinie na wyspie Honsiu. Przy ujściu rzeki Sumida do Zatoki Tokijskiej. Układ metropolii obejmuje bardzo wiele miejscowości na zachód od miasta nazywanego „Region Tama”, jak i tego niezurbanizowanego, który obejmuje obszary górskie.

Wschodnia część miasta położona jest na płaskim terenie, a na wschód od Sumidy, podmokłym, trudno dostępnym terenie. Część zachodnia położona jest – na terenie średnio górzystym, z widocznymi malowniczymi dolinami oraz płytkimi wąwozami, które pozostały po dawnych rzekch. Tokio tętni życiem w nocy i w dzień. Tłumnie odwiedzany przez turystów z róznych stron świata. Jest to wschodni skraj Wyżyny Musashino.

Obszar ten jest znacznie mniejszy od aglomeracji Tokio. Dodatkowo jest ponad trzykrotnie większy od całkowitego obszaru dzielnic miasta. Tokio ma wysoko rozwinięty system komunikacji miejskiej. Popularne jest to, iż posiada najdłuższą na świecie sieć szybkich kolei miejskich. Atutem jest posiadanie największym systemów miejskich dróg ekspresowych, które są idealne do jeżdżenia zarówno samochodami, jak i koleją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *