Doberman – charakter, opis

Początek takiej rasy czworonoga nie jest za bardzo pozytywna, tak jak i ogólna opinia o tej odmianie. Dobermany były stworzone przez danego człowieka będącego poborcą podatkowym. Zależało mu na wykreowanie rasy ostrej, bezwarunkowy a także agresywnej. Doberman miała za zadanie odznaczać się szczególną odpornością nie tylko na razy ale również na takie odgłosy między innymi … „Doberman – charakter, opis”

Read More

Norweski Leśny – ciekawostki

Znaczna liczba kocich ras, to wytwór człowieka, proces opierający się na łączeniu między sobą kotów z różnych bądź takich samych linii. Istnieje jednak odmiana, do której pojawienia się, człowiek się nie wtrącał. Jest to odmiana o nazwie kot Norweski Leśny. Jest to kot, nad wyraz niespotykany. Jego cechą najbardziej oryginalną jest pewnego rodzaju grzywa z … „Norweski Leśny – ciekawostki”

Read More

Mops – hodowla, info

Odmiana tego nie dużego czworonoga który pochodzi z Azji. Mops w dojrzałym wieku nie osiąga więcej niż 9 kilo ciężaru ciała. Mimo iż wyróżniają się upartością bez problemu mogą być trzymane też przez młodszych miłośników psów. Tak i obecnie tak i w dawnych czasach psy te zwłaszcza używane są jako towarzysze. U schyłku XX wieku, … „Mops – hodowla, info”

Read More

Beagle – temperament

Beagle to rasa małych piesków pochodzących z Wielkiej Brytanii. Na początku używane one były przede wszystkim do polowań. Często funkcjonowały one w grupie, tropiąc lisy albo też zające. W tych czasach albowiem czworonogi tej odmiany nadal stosowane są pod czas różnego rodzaju polowań uwielbianych głównie w Anglii. W Europie, Beagle najczęściej stosuje się je jako … „Beagle – temperament”

Read More

Pers – charakterystyka

Jaka osoba nie zna kota rasy pers jednolity. Za pewne każdy z nas wie jak wyglądają koty takiej rasy, ponieważ jego powodzenie od kilkuset lat jest podobnie spora. Nie bacząc na iż pierwsi przedstawiciele takiej rasy różniły się znacznie od teraźniejszych osobników wspomnionej rasy, to jego powszechność nadal jest duża. Pers jednolity występuje w wielu … „Pers – charakterystyka”

Read More

Ragdoll – wiadomości

Jak pewno wie prawie wszyscy z nas, koty są jednymi z najliczniej hodowanych zwierząt w naszych mieszkaniach. Wśród sporej liczby ras jakie opracowano poprzez kilkudziesięciu lat, naczelne miejsce objął kot Ragdoll. Odmiana ta została utworzona w Ameryce. Jej zadaniem było tworzyć swoistego rodzaju połączenie kota o długim włosie z wyjątkowo stylową sylwetką kota syjamskiego. Kot … „Ragdoll – wiadomości”

Read More