Garażowe granie

Bardzo wiele młodych osób decyduje się na założenie własnego zespołu, który pozwoliłby im na granie takiej muzyki jak ich idole. Zawsze początki są trudne i trzeba umieć się porozumieć. Najważniejszy jest pierwszy krok i wybór stylu, jaki będzie się chciało wykonywać z własnym zespołem. Kiedy już się wybierze styl, będzie trzeba dobrać tak skład zespołu, … „Garażowe granie”

Read More

Popularna grupa metalowa

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby zespołu o wielkim formacie, który reprezentuje muzykę heavymetalową. Lider zespołu i basista Steve Harris i niepokonany, nadzwyczajny, najlepszy z najlepszych, zespół Iron Maiden, co w oznaczeniu polskim, oznacza Żelazna Dziewica. Zespół ten pochodzi z Londynu, a jego początki sięgają roku 1975. To co najbardziej chyba charakteryzuje ten zespół, … „Popularna grupa metalowa”

Read More

Słowo o metalu

O muzyce metalowej można mówić bardzo wiele, jak również i pisać. Odmian tego gatunku muzyki jest bardzo wiele można ich zliczyć nawet około setki. Każda z tych odmian posiada w swoim kręgu rozpoznawalne zespoły. Rozpoznawalne w mniejszym lub większym stopniu. Każda z tych odmian różni się od siebie brzmieniem, jakością, rodzajem oraz strojeniem instrumentów, stylem … „Słowo o metalu”

Read More

Przesądy i mity

Jedni uwielbiają muzykę heavy metalową, zaś drudzy posądzają ją o muzykę satanistyczną. Przekonanie o tym, iż metal jest satanistyczną muzą jest czymś błędnym. Ten styl muzyki jest zawsze grany na żywo, a teksty zaś opowiadają o bardzo różnych sprawach. Najczęściej jest to życie codzienne, rozterki miłosne, sprawy mroczne i apogeniczne, o żołnierzach i wojownikach oraz … „Przesądy i mity”

Read More

Strój metalowca

Można zaobserwować zwłaszcza wśród osób młodych różne style ubierania się. Niektórzy noszą szerokie spodnie, inni zaś wolą się ubierać na czarno i nosić na nogach glany zamiast adidasów. Strój typowego metala charakteryzuje się kolorem czarnym, glanami oraz plecakiem kostką. Wszystkie wolne miejsca uzupełnione są naszywkami albo plakietkami ulubionych kapel danego metala. Ten gatunek muzyki jest … „Strój metalowca”

Read More

Świat metalu

Na świecie istnieje wiele zespołów, które są dobre, jak również i takich, które nigdy nie powinny wyjść poza obręb garażu. Niektóre kapele heavy metalowe są ukierunkowane typowo na komercję, zaś inne grają to co lubią i nie chcą za nic w świecie zmieniać swojego stylu na inny bardziej pożądany w danym czasie przez słuchaczy. Tutaj … „Świat metalu”

Read More