Kawa po grecku

Kawa, może być parzona lub przyrządzana na wiele sposobów. W Grecji najbardziej popularna zwłaszcza wśród turystów, jest kawa po grecku. Jej znakiem rozpoznawczym jest bardzo intensywny zapach oraz drobno zmielone ziarna. Aby móc przygotować taką kawę, konieczne jest posiadanie tygielka. Wlewa się do niego nieco wody, w zależności od mocy kawy, jaką zwykle pijemy. Powinno … „Kawa po grecku”

Read More

Grecki posiłek

Tradycyjna kuchnia grecka to nie tylko potrawy, ale również sposób i kolejność ich podawania. W pierwszej kolejności podawane są przekąski, które stanowi pieczywo, różnego rodzaju pasty oraz sery. Kolejna na stół zostają wnoszone przystawki, których zadaniem jest pobudzenie apetytu oraz przygotowanie kubków smakowych na kolejne doznania. Kuchnia grecka bywa dosyć pikantna, zasada ta tyczy się … „Grecki posiłek”

Read More

Tradycyjna kuchnia grecka

Być może, kuchnia wywodząca się z Grecji na pierwszy rzut oka, wydaje się być egzotyczna. Wielu jednak nawet nie zdaje sobie sprawy ile potraw lub dodatków do nich, które używamy na co dzień, wywodzi się właśnie z tego kraju. Kuchnia grecka smakuje niemal każdemu. Ogólnie rzecz biorąc, kuchnia z tej części świata, uważana jest za … „Tradycyjna kuchnia grecka”

Read More

Greckie wino

Wina greckie są szeroko znane niemal na całym świecie. Nie są uważane za wina najlepszych gatunków, ale ich smak znakomicie współgra z potrawami tradycyjnej kuchni greckiej. W zasadzie wina sprzedawane na terenie całej Grecji, pochodzą z własnych produkcji. Zdecydowanie najłatwiej dostać alkohol trzy, pięcio lub siedmioletni. Nawet barwy poszczególnych gatunków są odmienne od tych znanych … „Greckie wino”

Read More

Najpopularniejsze potrawy

W Grecji tak jak i w Polsce, istnieją potrawy, które są szczególnie popularne. Można je nabyć w każdym barze, i każdy z nas z pewnością jadł je wiele razy. W Grecji do takich potraw należy między innymi musaka, czyli specjalny rodzaj zapiekanki. Jako dodatek, do potrawy stosuje się bakłażany oraz jagnięce mięso. W domach oraz … „Najpopularniejsze potrawy”

Read More

Greckie jedzenie

Grecka kuchnia, zdecydowanie różni się od kuchni polskiej. Największy wpływ na te różnicę, ma położenie geograficzne, Grecji. Grecy od wielu tysięcy lat żywili się tym co sami złowili, wyhodowali lub uprawiali. Nic więc dziwnego, że dieta przeciętnego Greka to przede wszystkim owoce, warzywa, ryby, zioła no i rzecz jasna oliwa oraz owoce morza. Oczywiście nie … „Greckie jedzenie”

Read More