Elizabeth Taylor – informacje

Któż nie słyszał nazwiska Taylor (ciekawostką jej, iż po polsku nazwisko „Taylor” brzmiałoby „krawiec”)? Uważana jest za wielką diwę kina światowego. Podobni żaden aktor nie odniósł tyle sukcesów w życiu, co Elizabteh. Aktorka debiutowała w filmie pod tytułem „Lessie wróć”. Kolejne produkcje filmowe z jej udziałem biły rekordy popularności i oglądalności. Wraz z rozwojem kariery … „Elizabeth Taylor – informacje”

Read More

Natalie Portman – wiadomości

Natalie Portamn jest uważana za jedną z najlepszych współczesnych aktorek zagranicznych. Gra nie tylko w wielkich mega produkcjach kina hollywoodzkiego, ale jest także gwiazdą kina niekomercyjnego. Zaczynała jako bohaterka słynnego już dziś filmu „Leon zawodowiec”. Chyba każdy pamięta jej rolę i … charakterystyczną fryzurę. Pracę jako aktorkę zaczęła zupełnym przypadkiem. W wieku jedenastu lat została … „Natalie Portman – wiadomości”

Read More

Monica Bellucci – ciekawostki

Monica Bellucci urodziła się 30 września 1964 na Citta di Castello w rejonie Perugia na terenie Włoch. Włoska, niezwykła piękność- tak można o niej powiedzieć, przyglądając się setkom zdjęć, plakatom, bilbordom, przedstawiających aktorkę. Swoich sił na początku kariery próbowała przede wszystkim na wybiegach w Mediolanie. Pierwszy klaps filmu z jej udziałem miał miejsce w 1990 … „Monica Bellucci – ciekawostki”

Read More

Jennifer Aniston – kariera

Jennifer Aniston urodziła się 11 lutego 1969 w Sherman Oaks w stanie Kalifornia na terenie Stanów Zjednoczonych. Swoją niezwykłą i wciąż niesłabnąca popularność zdobyła dzięki roli w słynnym telewizyjnych serialu dla nastolatków „Przyjaciele”. Podobną ścieżkę kariery wybrali Courtney Cox Arquette czy Lisa Kudrow. Co ciekawe, aktorka ma greckie korzenie. Jej rodowe nazwisko powinno brzmieć Anastassakis. … „Jennifer Aniston – kariera”

Read More

Emma Watson – filmografia

Emma Watson (a właściwie Emma Charlotte Duerre Watson), urodziła się 15 kwietnia 1990 w Oxfordzie w Anglii na terenie Wielkiej Brytanii. Swoją popularność zdobyła grając dotychczas jedną rolę: Hermionę Granger w filmach produkcji Warner Bross opartych na cyklu opowiadającym o Harrym Potterrze autorstwa Joanne K. Rowling. Mimo tego faktu, że na swoim koncie aktorskim ma … „Emma Watson – filmografia”

Read More

Angelina Jolie – filmy

Angelina Jolie jest podziwiania za swój talent, ale znalazłaby się niejedna osoba, która powiedziałaby, że kluczem do sukcesu Angeliny była jej uroda. W roku 2000 Magazyn „People” umieścił ją na liście pięćdziesięciu najpiękniejszych ludzi świata. Swoje pierwsze samodzielne kroki w show biznesie zaczęła stawiać jako modelka, dopiero później jako aktorka. Kariera Jolie nabierała coraz szybszego … „Angelina Jolie – filmy”

Read More