Biżuteria naturalna

Wydawałoby się, że biżuteria naturalna, wykonana z prawdziwych szlachetnych kamieni i materiałów jest dzisiaj modna jedynie w przypadku starszych klientów, którzy preferują stonowane kolory. Biżuteria plastikowa, która można kupić w każdy, sklepie z biżuterią zadziwia szeroką gamą barw, kształtami, oryginalnymi pomysłami, a także niską ceną.

Ta ostatnia z całą pewnością stanowi duży argument przemawiający za kupnem tego rodzaju produktu. Biżuteria naturalna jednak dostępna jest w najróżniejszych kolorach i kształtach i wcale nie musi być tak droga. Istnieje wiele kamieni, które potrafią zadziwić oryginalnością barw. Przykładem może być tutaj koral, jaspis, bursztyn, opal onyks i wiele innych, oferowanych przez jubilerów.

Tego rodzaju kamienie bardzo często są łączone z metalami szlachetnymi, jak np. złoto, srebro, czy platyna. Jaka jest przeważająca różnica tego typu elementów od plastikowych? Po pierwsze nie matowieją, nie rysują się tak szybko ani nie widać na nich żadnych niedociągnięć powstałych podczas produkcji.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *